Celosborová dovolená

28.08.2020

Ani letošní rok nebyl výjimkou při plánování společné Letní dovolené. Společně jsme strávili krásný víkend v malé vesničce Rabí nedaleko Sušice.

Ani déšť nás neodradí !

I přes začínající déšť jsme se rozhodli pro výstup na dvojici vysílačů na nedaleké hoře Svatobor. Krásný výhled zcela nahradil únavnou cestu lemovanou zmáčeným lesem.

"Ani déšť nás neodradí !"

Prohlídka zříceniny hradu Rabí

Přímo ve vesnici Rabí se nachází zřícenina hradu z první poloviny 14. století. Rabskou dominantou je mohutná obytná věž (donjon), z níž lze shlédnout na celý Prácheňský kraj, a mnohá překvapení skrývají také hluboká sklepení.

Zářnou osobností rýzmberského rodu byl Půta Švihovský (1450/1452 - 1504).

Roku 1978 byl hrad prohlášen národní kulturní památkou a láká tak širokou veřejnost. Dalším lákadlem je také bohatý doprovodný program ve formě divadla.

Sbor v Horažďovicích
Sbor v Horažďovicích

Mám moc ráda naši "rodinu". Jsme každý tak jiný a navzájem se můžeme obohacovat. Prožíváme věci různě a máme různé úhly pohledu. Je mi v tom opravdu dobře. Naše společné výlety si užívám. Navíc máme možnost navštívit další rodinu na jiném místě, v jiném městě a poznávat se navzájem. Znovu a znovu se z toho raduji. Tentokrát jsme navštívili sestry a bratry v Horažďovicích, kteří nás skvěle přijali...

Šárka

FOTOGALERIE